Hatap çalışanları ve yöneticileri, kazasız geçen 1092 iş gününü kutlamak için fabrika bahçesinde piknik etkinliği yaptı. Yönetim Kurulu üyelerinin ve tüm çalışanları aileleri ile birlikte katıldığı piknikte yaklaşık 150 kişi canlı müzik eşliğinde eğlendi. Park yemek şirketinin hizmet verdiği eğlencede çalışanlar halay çekip, oynadı. Eğlencenin ilerleyen zamanlarında hediye çekilişleri yapıldı.

Çocukların top ve balonlarla doyasıya oynadığı günde son olarak iş sağlığı ve güvenliği uzmanı Mustafa Avşar’ın alınan tüm güvelik kurallarına riayet eden çalışanları kutlaması ve firma olarak kazasızlık hedefinin daha büyük rakamlar olmasını istediğini belirten konuşmasından sonra yeni etkinliklerde buluşmak üzere vedalaşıldı.

1929 yılından beri faaliyet gösteren Hatap Değirmenleri kurulduğu yıldan bu yana çalışanlarının refahı ve eğitimi için tüm imkânlarını seferber etmiştir. İş sağlığı ve güvenliği için bünyesinde 15 yıldır işyeri hekimi ve 10 yıldır iş sağlığı ve güvenliği uzmanı bulundurmaktadır.  Bu kapsamda kazasızlık iş günü verilen hedefe ulaştığında çalışanlarını değişik ödüllerle desteklemektedir.