BAŞKANIN MESAJI

1929'dan beri...
Yönetim Kurulu Başkanı

LATİF KAVUKÇU

Değerli Arkadaşlarım,

1929’ da unculuğun temellerini atan birinci nesil dedelerimiz o günün imkânlarından olan su gücü ile un üretimi başlattılar. Dizel motorların keşfi ve keşfin sanayide uygulanmaya başlamasıyla daha sonraları su gücü dizel akaryakıt gücüne dönüşerek üretim devam etti. Ve nihayet gelişen Türkiye’mizin elektrik ağları ile donatılmasıyla Çorum’a 21 km mesafede olan ilk fabrikamız elektrik gücü ile dönmeye başladı. Enerjiler değişti, gelişti ama bizim nesiller boyu üstlendiğimiz bu gücü kaliteli üretim için kullanma misyonumuz hiç değişmedi.

Gelişen teknoloji ile uyumlu büyümemiz ve birikimlerimiz kalite anlayışımızı geliştirdi. Bu sebeple de aranan marka olduk. Artık kabımıza sığmamaya başlayınca 1970’li yılların başında şimdiki yerimize taşındık, daha büyüdük, geliştik ve lezzetin adresi olduk. Asla “kaliteden taviz vermeme” yi prensip edindik ve çalışanlarımız da bunu benimsediler. Bu özelliğimizle de kalitemiz kadar övünmekteyiz. Her çalışanımız bu bilinçtedir.

Hatap Değirmeleri 100 yaşına yaklaşan ismi ile bir Türkiye markası olmakla beraber bir ekol ve bir okuldur aynı zamanda. Usta aşçıların, mutfakların vazgeçilmez markasıdır. Lezzetli çıtır pidelerin, böreklerin, kek ve kurabiyelerin her türlü hamur işlerinde kullanıcının yüz akıdır. Üretimde örnek olmuştur, elemanlar yetiştirmiştir, rekabette diğer firmaları yukarı çeken unsur olmuştur ve her değerli marka gibi taklit edilmeye çalışılmıştır.

Sizden aldığımız güç ve enerji ile her türlü hamur işlerinde bir numaralı yardımcınız olmaya devam edeceğiz. Yıllardan beri süregelen aynı kalite anlayışı ve aynı dostluk hislerimizle.

Sağlıcakla kalın.

Latif Kavukçu
Yönetim Kurulu Başkanı