LABORATUVARIMIZ

Hatap Değirmenleri olarak ürünlerimizin kalitesinin insan sağlığına uygun bir düzeyde üretilmesi, dağıtılması ve tüketilmesi için bir takım asgari ilke, standart, usul ve kural gibi uygulamalara ihtiyaç duyarız. Bu nedenle fabrikamız bünyesinde ürünlerimizin çeşitliliği sağlamak ve standart kalitede un üretebilmemiz için gıda kontrol sistemlerimiz mevcuttur. Bu sistemler içerisinde analizlerimizi yürüten son teknolojiye sahip laboratuvarlarımız ve ekipmanlarımız bulunmaktadır.

Ülkemizde coğrafik koşullardan dolayı çok çeşitli ve farklı kalitelerde buğdaylar üretilmektedir. Ancak üretilen bu buğdayların tamamı sağlıklı ve kaliteli un üretmeye uygun değildir. Bu nedenle laboratuvarlarımızda öncelikle insan sağlığına zarar vermeyecek ham maddeyi alabilmek için analizler yaparız. İlk kontrolden geçen buğdayları laboratuvarlarımızda yaptığımız kimyasal ve reolojik analiz sonuçlarımıza göre silolarımıza alırız. Kalite standartlarımızı sağlayan buğdaylardan 92 yıldır olduğu gibi müşterilerimiz için en kaliteli ve en lezzetli unları üretiriz.

Müşteri memnuniyetini ve ürün kalitesini her zaman ön planda tutan Hatap Değirmenleri olarak; unun hamur olabilmesi için gerekli su miktarına, yoğurma süresine, gelişme süresine, uzamasına, direncine kadar tüm testleri farinograf ve ekstensograf cihazlarımız ile ölçeriz. Ayrıca rutubet ölçümüne, gluten ve protein miktarına, mikrobiyolojik analizlere kadar tüm testleri kendi laboratuvarlarımızda yaparız.

Her gün üretimden gelen unlarla yaptığımız ekmekleri taş tabanlı fırınımızda pişiririz. Spiral mikserli kazanlarda yoğurulan hamurun; yoğurma süresinden tuza gelmesine, fırın sıçramasından bıçak açmasına, renk alma süresine ve kabuk kalınlığına dair bütün özelliklerini inceleyip değerlendiririz.

Bu sayede kaliteden memnuniyeti en üst düzeyde sağlarız.